Ekonomi

Tayfun Küçükoğlu Türkiye İMSAD’ın yeni dönem başkanı oldu

İMSAD Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Küçükoğlu: “Ülkemize ve sektörümüze daha büyük faydalar sağlayacağız”

İş makineleri branşının çatı kuruluşu olan Türkiye İMSAD’ın 38. Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda yeni yönetim belirlendi. Türkiye İMSAD’ın yeni döneminin ilk Yönetim Kurulu toplantısında Tayfun Küçükoğlu, Yönetim Kurulu Başkanlığı’na oybirliği ile seçildi. Uzun yıllar yönetim kurullarında görev yaptıktan sonra üst üste ikinci kez İMSAD Türkiye Yürütme Kurulu Başkanlığına seçilen Tayfun Küçükoğlu, “Ülkemize ve sektörümüze birlikte daha büyük faydalar sağlayacağız. önümüzdeki dönemde sektör içi koordinasyonun artırılması” dedi.

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) 38. Olağan Seçim Genel Kurulu’nda 2023-2026 dönemini kapsayan 3 yıl görev yapacak yönetim ve denetim kurulları belirlendi. 28 Şubat 2023 tarihinde Limak Eurasia Otel’de gerçekleştirilen toplantıda, Betek Boya Genel Müdür  Tayfun Küçükoğlu ikinci kez üst üsteTürkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi.

“Türkiye İMSAD olarak kalıcı ve örnek etki yaratacak projeler için çalışıyoruz”

38. Olağan Genel Kurulu’nun açılış konuşmasında Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ilimizde büyük mağduriyetlere yol açan sarsıntılardan dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Küçükoğlu,  “Maalesef acımız ve kaybımız çok büyük, yaralarımız çok derin. Depremin ilk gününden itibaren ülkemizin dört bir yanından gelen vatandaşlarımız yardım seferberliği için kenetlendi. Ülkemize özgü eşsiz Çanakkale ruhunu ve dayanışma bilincini bir kez daha yaşadık. Eşsiz işbirliği gücümüzle yaralarımızı her zaman birlikte iyileştireceğimize eminim. Türkiye İMSAD olarak depremin olduğu ilk günden itibaren yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için başta TOBB, TÜSİAD, Sanayi Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı olmak üzere birçok kurumla temas halinde olduk. Bu kurum ve derneklerden gelen talepleri ilgili çalışma setlerinde üyelerimize iletiyor, gerekli temas ve uyumu sağlıyoruz. Bölgedeki bayi ağları ve saha ekipleri aracılığıyla bize ulaşan üyelerimizin bilgi ve ihtiyaçlarını gerekli mercilere iletmek için çalışıyoruz. Seferberlik seviyesinde takviye sağlayan tüm üyelerimize minnettarım. Türkiye İMSAD olarak kalıcı ve örnek etki yaratacak projeler için çalışıyor ve güç birliği yapacağımıza inanıyorum. Cumhuriyet tarihimizin en büyük felaketlerinden biri olan depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza tekrar Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabır, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum.söz konusu.

“Sektörümüzün yüksek bir dayanışma duygusu ile ihtiyaçları karşılayacağına inancım tam”

Deprem güvenliği bilinçlendirme, bilinçlendirme ve geliştirme stratejilerinin belirlenmesi için uzun soluklu bir seferberlik başlatılması gerektiğine değinen Prof. Tayfun KüçükoğluBirinci amacın depremin yaralarını sarmak olduğunun altını çizerek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Geçici barınakların oluşturulması ve kurtarma aşamasının ardından kalıcı modern yaşam koşullarının planlanması süreci için tüm ülke olarak seferber oluyoruz.. Türkiye İMSAD olarak yıllardır deprem felaketine karşı atılması gereken adımlarla ilgili birçok çalışma yaptık ve raporlar yayınladık. Kamuoyu ve medya temaslarımızda bu konulara dikkat çektik. Ama biliyoruz ki bunlar bugünden yarına uygulanacak analizler değil. Sarsıntı konusunda topyekun bir seferberliğe ihtiyacımız var. Orta ve uzun vadeli kalıcı önlemler için sarsıntı güvenliği bilincimizin geliştirilmesini değerli buluyoruz. İhtiyaç yoksa çaba da yoktur. Enerji ve Olağan Kaynaklar Bakanlığı’nın Güç Verimliliği Farkındalık İndeksi gibi bir yöntemle, deprem güvenliği bilincinin bilince ve davranışa dönüşmesi boyutunu tespit edip, kalkınma stratejilerini belirlemek için uzun soluklu bir seferberlik başlatmamız gerekiyor. Ancak öncelikli hedefimiz depremin yaralarını sarmak. Şu anda toparlanma evresinden sonra kesintili konutlar yaratma ve kalıcı modern yaşam koşulları planlama sürecindeyiz.C Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın verilerine göre ilk etapta 270 binin üzerinde çökmüş ve ağır hasarlı yapı var. Artçı sarsıntıların da etkisiyle ve kesin tespitlerle kalıcı konut sayısı artabilir. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından planlanan çağdaş yaşam nitelikleri ile tasarlanan kalıcı konut yaratma kampanyasının kozmik boyutu büyüktür. İnşaat sektörümüz, kalıcı, çağdaş konutların yaratılması için gerekli malzemeleri üretme potansiyeline sahiptir. Buradaki kritik faktör, ekipman tipinin, boyutunun ve ihtiyaç zamanının uyumluluğu olacaktır. Amacımız uyumun ideal düzeyde oluşmasını sağlamaktır. Bölümümüzün yüksek bir dayanışma duygusu ile ihtiyaçları karşılayacağına inancım tamdır.” 

Deprem sonrası ekonomik ve inşaat sektörü tahminleri aktarıldı

Türkiye İMSAD Ekonomi Danışmanı Dr. Can Fuat Gürlesel ; 38. Olağan Genel Kurulunda “ Türk Ekonomisi ve İnşaat Sektöründe 2023 Tahminleri ” başlıklı bir sunum yaptı. 2022 yılına ait Türkiye ve bölüm verilerinin yer aldığı sunumda, inşaat branşının büyümesi, inşaat harcamaları ve iş makinaları pazarının rakamları katılımcı üyelerle paylaşıldı. Ayrıca sunumda; Korkunç deprem öncesi ekonomik gelişmeler ve inşaat branşına yönelik 2023 projeksiyonlarının paylaşılmasının yanı sıra, sarsıntı sonrası ekonomik ve inşaat sektörü projeksiyonları da aktarıldı.

“Geleceğin zaman içinde neler getireceğini anlamalıyız”

38. Olağan Genel Kurul’un ardından yapılan ilk Yönetim Kurulu’nda Yönetim Kurulu Başkanlığı’na oy birliği ile seçildi. Tayfun Küçükoğlu,Genel Kurul sonrası yapılan Üyeler Toplantısı’nın açılış konuşması vesilesiyle, katılanlara teşekkürlerini iletti. Tayfun KüçükoğluKonuşmasında, önümüzdeki 10 yılda, geçmiş 50 yıldan daha büyük bir değişim olacağının altını çizerek, şu sözlere yer verdi: : “Küreselleşmenin ve bağlantının sınırsız gücünün, öngörülemeyen olayların etkisinin, sıklığının ve çeşitliliğinin baş döndürücü bir hızla arttığı günümüz dünyasında, gelecekte başarılı olabilmek için daha çok araştırmalı ve hazırlanmalıyız; Tek bir şeye değil, tüm değişkenlere hakim olmalıyız. Geçmiş deneyim ve bilgilerimizle gelecek hakkında varsayımlarda bulunmak artık yeterli değil. Küresel ve topyekun büyük bir değişim ve dönüşümün yaşanacağı, taşların yerinden oynayacağı ve oyunun kurallarının yeniden yazılacağı süreç, etkisini her geçen gün artıracaktır.bu m Nihai ve muhteşem dönüşüm dönemine hazır olanlar, ekonomik ve sosyal arenada liderliği ele alacaklardır. Bu durumun ülkemiz üzerindeki etkisinin artacağı bir gelecek bizleri bekliyor. Ülkemiz bu güçlü değişimin ortasında kalacak ve çok kritik avantajlar ortaya çıkacaktır. Ülkemiz ve bölümümüz için büyük gelişim fırsatlarına giden yolda geleceğin neler getireceğini zamanında anlamalı ve bu sürece yüksek bir irade ve disiplinle hazırlanmalıyız. Ezberden ya da geçmiş alışkanlıklarımızın da etkisiyle yaptığımız planlar büyük bir zaaf yaratır. Gelişim yolunda sürüklenmemek için daha çok araştırmalı ve hazırlanmalıyız. Tek bir şeye değil, tüm değişkenlere hakim olmalıyız. Böylece şoklara karşı direncimizi ve fırsatları değerlendirme kapasitemizi artırmamız mümkün olacaktır. Bu süreçte Türkiye İMSAD’ın ülkemize ve bölümümüze olan sorumluluğunun ve katkısının artacağına inancım tamdır.”

Asrın felaketi, sallama gerçeği masaya yatırıldı

Türkiye İMSAD Üyeleri Toplantısı’nın konuk konuşmacısı Türkiye Shake Vakfı Yürütme Kurulu Lideri Prof. Dr. Alper Önce , sunumunda Türkiye’de meydana gelen depremlerin bölgede verdiği hasarlar ve yapıların özellikleri hakkında değerlendirmelerde bulundu. Depremin ilk günlerinde geniş bir ekip ve çeşitli kurum temsilcileriyle birlikte depremin bölgede oluşturduğu hasara ilişkin incelemelerde bulunduklarını ifade etti. Alper Önce; İzlenimlerinin kabaca tasarım hataları, yanlış malzeme, yanlış uygulama ve yanlış yer seçiminden kaynaklandığını belirtti. Sarsıntının büyüklüğünün yıkım açısından Anadolu tarihinin en yüksek seviyesinde olduğunu belirtti. İstanbul depreminin olası senaryoları hakkında da gündemdeki bilgiler hakkında bilgi aktaran Prof. İstanbul’da yapılacak tespit çalışmaları sonucunda çıkacak sonuçlara göre ortaya çıkacak olan yıkım, imalat ve güçlendirme seçenekleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Geleceğe Yatırım Ödülleri sahiplerini buldu

Bu yıl altıncısı düzenlenen Türkiye İMSAD Geleceğe Yatırım Ödülleri – Özel Şube 2022, Üye Toplantılarında sahiplerini bulurken, toplantıda yeni üyelere plaketleri verildi.

 

Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Küçükoğlu Hakkında:

1961 yılında Ankara’da doğan Tayfun Küçükoğlu, 1984 yılında İTÜ İşletme Fakültesi’nden mezun olmuştur. 1988 yılında kurucu üyesi olduğu BETEK bünyesinde çeşitli görevler üstlenen Küçükoğlu, faaliyetlerini BETEK Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak sürdürmektedir. 1995 yılından beri BOSAD-Boya Sanayicileri Derneği Kurucu Üyesidir. 2015-2017 yılları arasında İZODER-Isı, Su, Ses ve Yangın Yalıtkanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmüştür. Türkiye İMSAD, 2020 yılından itibaren Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

2023-2026 Yönetim Kurulu Üyeleri:

TAYFUN KÜÇÜKOĞLUBETEK BOYA GENEL MÜDÜR

FERDİ ERDOĞANKALE KÜME ŞİRKETLERİ YÖNETİM KOMİTESİ ÜYESİ

F.FETHİ HİNGİNARTÜRK YTONG YÖNETİM KOMİTESİ BAŞKANI

A. DÜNDAR YETİŞENERFİBROBETON YÖNETİM KOMİTESİ BAŞKANI

KENAN ARAÇÇUHADAROĞLU GENEL MÜDÜR

EBRU ŞAPOĞLUŞİŞECAM SATIŞ GENEL MÜDÜR YARDIMCISI

BORA TUNCERSCHNEIDER ELEKTRİK TÜRKİYE, PAKİSTAN VE ORTA ASYA ÜLKE BAŞKANI

OKTAY ALPTEKİNALUFORM PEKİNTAŞ TEMSİLCİSİ

BATUHAN BEŞLERGF HAKAN PLASTİK TÜRKİYE VE ORTADOĞU BÖLGE BAŞKANI

UFUK NİŞANCITÜRK DEMİRDÖKÜM YÖNETİM KURULU ÜYESİ

MEHMET TUNAMANSAINT-GOBAIN RİJİLERİ GENEL MÜDÜRÜ

ATALAY GÜMRAHECZACIBAŞI HOLDİNG CEO’su

ÇET TEKDELİOĞLUÇETİN CİVATA GENEL MÜDÜR

TOLGA DEMİRÖZÜBASF TÜRK GENEL MÜDÜR

UMUT ZENARÇİMSA GENEL MÜDÜR

Dr. VEYSEL YAYAN TÇÜD-TÜRKİYE ÇELİK ÜRETİCİLERİ DER. GENEL SEKRETER

MEHMET NAZIM YAVUZ ÇATIDER-ÇATI SAN. VE İŞ ADAMLARI DERNEĞİ YÖNETİM KURULU ÜYESİ

KEMAL YILDIRIMTİMDER-TESİSAT İNŞAAT MALZEMELERİ DERNEĞİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI

 

MURAT SAVCIİZOCAM GENEL MÜDÜRÜ VE YÖNETİM KURULU ÜYESİ

CAVİT MOCANTEPE BETOPAN GENEL MÜDÜR

TURGAY ÖZKUNSIKA GENEL MÜDÜR

ZEYNEP ECEMİŞDEKOR AHŞAP GENEL MÜDÜR

Prof. Dr. ECE CEYLAN BABATUCSA-TÜRK YAPI ÇELİK DERNEĞİ YÖNETİM MECLİSİ ÜYESİ

SÜLEYMAN BALİBEYTÜMMER-TÜM MERMER DOĞALTAŞ VE MAKİNELERİ İMALATÇILARI DERNEĞİ ÜYESİ

YAVUZ IŞIKTHBB-TÜRKİYE HAZIR BETON DERNEĞİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI

BİREYSEL BAKAN İSKİD-KLİMA SOĞUTMA KLİMA IML. DERNEK YÖNETİM MECLİSİ ÜYESİ

SEFA TARGIT AYSAD-LİFT VE Yürüyen MERDİVEN SAN. DER. İDARİ KONSEY ÜYESİ

 

2023-2026 Kontrol Konseyi Üyeleri:

MURAT TURANVEZİRKÖPRÜ GENEL MÜDÜR VE YÖNETİM KURULU ÜYESİ

ALP GÜVARANEGE PROFİL GENEL MÜDÜR

BURAK GÜRKANHİNDİSTAN, ORTA DOĞU, AFRİKA, TÜRKİYE VE ORTA ASYA BÖLGE MÜDÜRÜ

 

MUSTAFA TOLUNAYHEKİM HOLDİNG HAZIR BİNA KÜMELENMESİ GENEL KOORDİNATÖRÜ

ENDER HALIS ÖZATAYDOKA GENEL MÜDÜRÜ

ERHAN ÖZDEMİRODE YALITIM TİCARET GENEL MÜDÜR YARDIMCISI VE YÖNETİM KURULU ÜYESİ

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

samsathaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort