Haber

Gazze’de Mescid-i Aksa’ya yapılan baskın protesto edildi

Gazze’de İsrail’in aşırı sağcı Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir ve Yahudi yerleşimcilerin işgal altındaki Doğu Kudüs’teki Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskınlar protesto edildi.

Kendilerine “Gece Kargaşası Birimi” adını veren Filistinli gençler, akşam saatlerinde Gazze-İsrail sınırında toplanarak otomobillerin lastiklerini yaktı ve ses bombası attı.

Protestoya katılan gençler, Mescid-i Aksa’ya yapılan baskınları kınadı.

Gazze, Batı Şeria ve Kudüs’teki Filistinlilerin Aksa’yı yalnız bırakmayacağına dikkat çeken gençler, dünya ülkelerini Filistin halkının işgale ve Yahudi yerleşimcilere karşı mücadelesinde desteklemeye çağırdı.

Gece Huzursuzluğu Birimi’nden gençler, dün gece Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskınları protesto etmek için Gazze-İsrail sınırında lastik yakmıştı.

Aşırılık yanlısı Ben-Gvir Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi

İsrail’in aşırı sağcı Ulusal Güvenlik Bakanı Ben-Gvir ve yüzlerce fanatik Yahudi yerleşimci, 27 Temmuz’da işgal altındaki Doğu Kudüs’teki Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Ben-Gvir, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “İsrail halkının geri gelip egemenliğimizi göstermesi için en önemli yer burasıdır” dedi. terimini kullandı.

ipekyolu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu