Haber

Yetersiz Beslenme Tedavisi Gördü: 6 Yaşındaki Kız Öldü

Eskişehir’de iki gün önce yetersiz beslenme nedeniyle halsiz düşen 6 yaşındaki Işık Elif T. hastaneye kaldırıldı. Amcası ve teyzesinin yanında kalan şanssız çocuk hayatını kaybetti.

Anne babası hapisteydi

2 gün önce Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınan Işık Elif T.’nin yetersiz beslenme ve bakımsızlıktan halsiz düştüğü belirlendi. Nur Elif T.’nin hastanede yaşamını yitirmesinin ardından ölümünün şüpheli görülmesi üzerine İl Emniyet Müdürlüğü tarafından çalışma başlatıldı.

Ölen çocuk ile kardeşleri Yiğitcan T. (9) ve Metin T.’nin (12) Fevzi Çakmak Mahallesi Uzunpınar Sokak’ta amcası ve teyzesi ile birlikte yaşadığı eve giden ekipler, konutun yaşam şartlarının kötü olduğunu belirledi. .

Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp ve Cinayet Büro Amirliği, amca ve teyzeyi gözaltına alarak polis merkezine götürdü. Zanlılar, emniyetteki işlemlerinin ardından “çocuğa kötü muamelede bulundukları” iddiasıyla adliyeye sevk edildi.

Yetersiz beslendiği ve zayıf olduğu belirlenen iki erkek çocuk, Eskişehir Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından koruma altına alındı.

Baba Gökhan T. ve anne Sibel T.’nin cezaevinde olduğu, dolayısıyla çocukların velayetlerinin kendilerine ait olduğu öğrenildi.

Talihsiz çocuğun evinden görüntü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu