Haber

Çorum’da yardım malzemeleri titizlikle sınıflandırılarak yardım bölgesine gönderiliyor.

Kahramanmaraş’ta “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerin ardından Çorum’da yürütülen yardım çalışmalarında toplanan malzemeler türlerine göre sınıflandırılarak ihtiyaç duyulan bölgeye gönderiliyor.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) öncülüğünde benzer bir yardım kampanyası Çorum’da başlatıldı.

Devam eden kampanya kapsamında vatandaşların getirdiği yardım malzemeleri Çorum Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Fuar Alanı’nda toplanıyor.

Kuru gıda, battaniye, çocuk bezi, kışlık giysi, ayakkabı, ısıtıcı, bakliyat, meyve suyu, süt, hijyen malzemeleri, yakacak, ilaç gibi yardım malzemeleri tek tek tasnif edilerek türlerine göre kutulara yerleştiriliyor.

Kutular zarar görmemesi için streç film ile kaplanmıştır.

AFAD gönüllüleri tarafından desteklenen çalışmada sınıflandırılan yardım malzemeleri, AFAD koordinasyonunda tırlara yüklenerek ihtiyaç duyulan bölgelere gönderiliyor.

Kampanya kapsamında bugüne kadar TSO Fuar Kompleksi’nden yaklaşık 80 tır yardım malzemesinin sınıflandırılarak afet bölgesine gönderildiği öğrenildi.

kesap-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu